Storsatsing i Vestfold: Forhandler-gruppe vil bygge ut bruktbil-lokasjon
En av fylkets største forhandlergrupperinger satser betydelig. De ønsker å oppføre av to nye bygg i tilknytning til et eksisterende anlegg.
Merk at denne artikkelen er over fire år gammel, og kan inneholde utdatert informasjon.
Bil-Service Personbiler planlegger å utvikle eiendommen Ramdalsveien 4 på Nøtterøy i Færder kommune. Lokasjonen er bare noen få kilometer fra Tønsberg sentrum (se kart lenger ned i artikkelen).
På denne tomten har forhandleren en bruktbilvirksomhet som markedsføres under navnet Easy Bruktbil. Her selges eldre bruktbiler av alle merker.
Fredag i forrige uke hadde Easy Bruktbil listet et drøyt 100-talls biler for salg fra denne lokasjonen.
Bil-Service i Tønsberg selger nyere bruktbiler av egne merker fra sitt eget bruktbilsenter inne i byen (se kart).
To nye bygg
I dag er det to bygg på tomten som nå skal utvikles på Nøtterøy. Et som huser dekkhotell, og et som huser Easy verksted. Bruktbilvirksomheten drives utendørs.
Nå ønsker Bil-Service Personbiler, som eies av Cognia, å utvide virksomheten betydelig med å føre opp to nye bygg.
Dagens dekkhotell skal bygges om til bruktbilanlegg. Gulvarealet dobles til rundt 2.000 kvadratmeter
Det ene skal være et nytt verkstedbygg, og det andre et nytt dekkhotell.
- Dagens dekkhotell skal bygges om til bruktbilanlegg. Vi skal legge inn en etasjeskiller i dette bygget, for å doble gulvarealet til rundt 2.000 kvadratmeter, sier Dag Liverød til Bilbransje24.
Han er administrerende direktør for Bil-Service Personbiler.
Den nye verkstedbygget får en grunnflate på 600 kvadratmeter, mens det nye dekkhotellets grunnflate blir på snaue 840 kvadratmeter.
550 biler i år
Easy-anlegget på Nøtterøy ligger omkring tre kilometer fra hovedanlegget til Bil-Service Personbiler i Tønsberg.
I fjor ble det solgt 520 bruktbiler fra anlegget på Nøtterøy, mens målet er 550 biler i år, ifølge Liverød.
Bilene som selges herfra er biler som normalt ville gått til oppkjøpere, og kommer fra alle Bil-Service-forhandlerne.
Tidlig i prosessen
- Foreløpig er området båndlagt, på grunn av planer om en eventuell ny vei, sier Liverød.
- Vi skal ha en forhåndskonferanse med kommunen for å se om det er mulig å utvikle eiendommen slik vi ønsker, legger han til.
Ny verkstedaktør
Det nye verkstedbygget skal ikke brukes av Easy, men leies ut til en ekstern verkstedaktør.
- Jeg kan foreløpig ikke si noe om hvem som skal inn i det nye verkstedbygget, annet enn at det blir en aktør som skal drive verkstedvirksomhet som ikke vil konkurrere med verkstedet vårt, sier direktøren.
- Kan du være noe mer spesifikk?
- Det blir ikke tradisjonell verksted-drift men bilombygging, sier Dag Liverød.