Batteribyttestasjoner, som her på Bryn i Oslo, er et viktig salgsargument for Nio mot drosjenæringen.

Kraftig vekst: Tre merker på taxi-toppen - skyhøy andel på Nio

Drosje-markedet har vokst med nær 25 prosent i år, og ikke noe bilmerke har høyere andel av sitt salg til drosjer enn Nio. Slik fordeler drosje-registreringene seg i år.

Publisert

Merk at denne artikkelen er over ett år gammel, og kan inneholde utdatert informasjon.

Drosje-markedet har økt med nesten 25 prosent i år, sammenlignet med i fjor.

Det viser tall fra OFV Statistikk (OFV), oppdatert til og med 22. september.

Hittil i år er det registrert 1.358 biler, 267 flere enn til samme tid i fjor (+24 %).

Helt på topp troner Toyota med 343 biler, foran Tesla med 303 biler.

Drosje-salget utgjør over 40 prosent av alle nye Nio registrert så langt i år.

På tredjeplass finner vi Nio med 251 biler, som er 225 flere enn i fjor.

Det betyr at Nio har økt salget til drosjenæringen med nær ti-gangeren og at disse utgjør over 40 prosent av alle nye Nio registrert så langt i år.

Tok drosje-grep i fjor – og i år

Noe av forklaringen ligger i to viktige grep den norske Nio-organisasjonen har gjort.

I august i fjor inngikk de avtale med Oslo Taxi som preferert leverandør av biler, og tidligere i år åpnet Nio et dedikert næringsverksted på Ensjø i Oslo. Her utgjør i all hovedsak drosjer og kjøreskole-biler kundegruppen.

Samtidig har Nio i løpet av sommeren åpnet to nye batteribyttestasjoner i Oslo.

Uten drosje-registreringene har Nio-salget gått noe tilbake i år

Derfor er det ingen overraskelse at de aller fleste Nio-drosjene registrert i år hører hjemme i hovedstadsområdet – bare 35 av de 251 bilene er registrert utenfor Stor-Oslo.

Totalt har Nio registrert 583 nye biler i år. Det vil si at drosje-registreringene utgjør 43 prosent.

Totalt har Nio så langt registrert 182 flere nye biler enn til samme tid i fjor. Uten drosje-registreringene har altså Nio-salget gått noe tilbake i år.

Ikke lenger drosjekonge

I mange år var Mercedes-Benz «drosjekongen» i Norge, men måtte i 2018 se seg forbigått av Toyota.

Siden den gang har Toyota tronet på topp nesten hvert år. Unntakene er 2022 – hvor Mercedes-Benz gjorde et comeback på topp – og i 2023, da Tesla toppet drosjelistene.

Nå er Mercedes-Benz henvist til fjerdeplass på drosjestatistikken, med 92 biler hittil i år. Det utgjør 4,4 prosent av merkets totalsalg.

Totalt er det registrert drosjer av 31 forskjellige merker i år.

Dette inkluderer blant annet én Seres og én Fisker.

I prosent er det Xpeng som har den største økningen: Fra én bil i fjor til 35 hittil i år.