Profilerte stillinger fra BilbransjeJOBBER

Han er ny leder for bærekraft i Bertel O. Steen

Går fra PwC til Bertel O. Steen.

Publisert

Kyrre Johan Knudsen er ny leder for bærekraft i Bertel O. Steen.

Det skriver bilkonsernet i en melding.

Knudsen er utdannet siviløkonom fra Norges Handelshøyskole (NHH) med en dobbel mastergrad i finans fra NHH og bærekraftig utvikling fra HEC Paris.

Knudsen har tidligere jobbet fem år med bærekraft i et ledende fransk investeringsfond i Paris, før han de siste fire årene har vært rådgiver innen bærekraft i konsulentselskapet PwC.

- Vi er svært fornøyde med å få Kyrre med på laget. Han har en sterk faglig profil og relevant erfaring som vil styrke vår evne til å møte både kunders og myndigheters økte forventninger til bærekraft, sier konsernsjef Harald Frigstad i Bertel O. Steen.

Ansettelsen er ifølge Frigstad et ledd i å styrke konsernets strategiske satsing på bærekraft. 

- Under tiden i PwC hadde jeg gleden av å se hvordan mange selskaper jobber med bærekraft, og jeg var imponert over det solide og grundige arbeidet som ble gjort i Bertel O. Steen, sier Knudsen.

- Da muligheten kom til å bli med på laget, var det lett å takke ja. Jeg gleder meg til å bygge videre på det som er gjort og bidra til at Bertel O. Steen gjør ytterligere forbedringer på bærekraftsfeltet, sier Kyrre Johan Knudsen.

Knudsen tiltrådte stillingen i Bertel O. Steen fra 1. august, og han vil også støtte Bertel O. Steen Holding i arbeidet med bærekraft. Stillingen rapporterer formelt til Magnus Øverby, leder for Strategi, HR og Kommunikasjon.