Profilerte stillinger fra BilbransjeJOBBER

Sadia Aden Mohamed er servicemarkedsdirektør i Nio Norway.

Carfix utvider Nio-samarbeidet - overtar service-ansvaret fra Kverneland Bil

Carfix blir service-partner for Nio også i Rogaland - og sertifiserer fire verksteder for bilmerket.

Publisert

I august i fjor ble det kjent at Frydenbø Bil og Nio avslutter service-samarbeidet i Bergen og Kristiansand.

I stedet kom den Bergens-baserte verkstedkjeden Carfix inn som servicepartner for bilmerket.

Nå overtar Carfix også service-ansvaret for merket i Rogaland, og erstatter Kverneland Bil.

- Vi er kjempefornøyde med å utvide vårt samarbeid med en allerede etablert partner.

Det sier Sadia Aden Mohamed, servicemarkedsdirektør i Nio Norway.

- Vi ser at arbeidet Carfix gjør for Nio i dag er av høy kvalitet, derfor er vi trygge på at det vil være tilfelle her også.

- Dette sikrer en smidigere overgang og takker samtidig Kverneland Bil for et godt samarbeid, sier hun.

Carfix-avdelingene I Sandnes og Haugesund vil nå gjennomgå nødvendige sertifiseringer og opplæring for å bli klare til overtagelsen.

Fra og med 2. mai vil dermed totalt fire Carfix-avdelinger være Nio-sertifiserte; Carfix Gann (Sandnes) og Carfix Haugesund kommer i tillegg til avdelingene Carfix Midtun og Carfix Søgne.