Egil Brurås har tiltrådt som ny daglig leder for MyCar Bergen, som nå har flyttet inn i de gamle Porsche-lokalene rett ved flyplassen.

Ny sjef og ny lokasjon for MyCar-avdelingen i Bergen

Flytter inn i de gamle Porsche-lokalene.

Publisert

Merk at denne artikkelen er over tre år gammel, og kan inneholde utdatert informasjon.

Bruktbilkjeden MyCar har overtatt de gamle lokalene til Porsche i Blomsterdalen i Bergen, like ved Flesland flyplass.

Den nye butikken, med uteareal, mer enn firedobler utstillings- og lagringskapasiteten i forhold til MyCar sin tidligere lokasjon i byen, og går over to etasjer, med utstilling på begge plan.

- Vårt tidligere anlegg var for lite med svært utfordrende logistikkhåndtering, noe som gjorde det umulig å levere på de ambisjonene vi har for regionen, sier kjededirektør Morten Brurud i MyCar.

Bruktbilkjeden er en del av MyCar Group, som eies med en tredel hver av Frydenbø, Kverneland og Gjensidige.

- Nå er vi på plass i et flott anlegg med sentral beliggenhet, der alt ligger til rette for suksess, sier Brurud.

MyCar-sjef Morten Brurud er fornøyd med den nye lokasjonen i Bergen.

Ny lokal sjef - og flere nye fjes

I januar tiltrådte Egil Brurås som daglig leder for MyCar Bergen.

Han kom da fra en stilling hos Mobile Kokstad.

Brurås har også utvidet teamet sitt med to nye ansatte, slik at MyCar Bergen nå teller fem medarbeidere. Brurås er også en del av bruktbilkjedens ledergruppe.

- Med ny butikk og enda flere dyktige medarbeidere på laget er vi virkelig rustet til å sette MyCar på kartet i Bergen, sier Egil Brurås.

- Lokasjon og lokaliteter gir oss et fantastisk utgangspunkt for å drive god butikk, sier han.

Tidlig resultat

Den nye lokasjonen har allerede gitt resultater for den relativt ferske bruktbilkjeden.

Etter bare en måneds drift kan de vise til omsetningsrekord og salgsrekord for MyCar Bergen.

- Bergen er et stort og avgjørende marked for oss. Nå er det kun opp til oss, sier Brurud.