Cary Group kjøper stor bilglass-kjede i Spania
Utvider den europeiske virksomheten sin gjennom oppkjøp av Spanias nest største bilglass-kjede.
Merk at denne artikkelen er over fire år gammel, og kan inneholde utdatert informasjon.
Cary Group - tidligere Ryds Bilglass - kjøper den spanske bilglass-kjeden Auto Cristal Ralarsa, landets nest største bilglass-kjede.
Det bekrefter selskapet i en melding i dag.
- Jeg er glad for å kunne ønske enda et sterkt og godt verdsatt merke velkommen til Cary Group, sier Anders Jensen, administrerende direktør i Cary.
Ralarsa har over 235 verksteder over hele Spania, hvorav 155 er franchisetagere. Kjeden har også 85 mobile enheter.
Det spanske selskapet omsatte i fjor for rundt 51 millioner euro, og har omtrent 375 ansatte.
- Oppkjøpet av Ralarsa er et stort skritt i å utvide vårt fotavtrykk i Europa, og gir en solid plattform for ytterligere akselerasjon av vår europeiske ekspansjon, sier Jensen.
Ralarsa ble grunnlagt i 1978, og nåværende administrerende direktør, Joan Jordi Arsalaguet fortsetter i stillingen. Selskapet har hovedkontor i Barcelona.
Overtagelsen ble signert 29. juli, og Ralarsa vil ifølge Cary Group være en del av konsernet fra tredje kvartal 2021.