Atle Lessum er kommunikasjonsdirektør i Schibsted

Schibsted: Vil påklage vedtaket om å selge Nettbil

Konkurransetilsynet har konkludert. De står fast på at oppkjøpet av Nettbil svekker konkurransen i markedet for nettbasert formidling av bruktbiler og gir Schibsted pålegg om å selge. Det er Nettbil-eier Schibsted helt uenig i.

Publisert

Merk at denne artikkelen er over fem år gammel, og kan inneholde utdatert informasjon.

Konkurransetilsynet har konkludert: Schibsted må selge Nettbil.

Det kommer frem av en melding Konkurransetilsynet har sendt til Schibsted i dag.

Lars Sørgard, direktør i Konkurransetilsynet.

- Det er Konkurransetilsynets oppfatning at oppkjøpet fjerner det økende konkurransepresset Nettbil utøver på Finn, sier konkurransedirektør Lars Sørgard i Konkurransetilsynet.

Tilsynet mener at markedet for nettbasert formidling av bruktbil vil bli ytterligere konsentrert gjennom Schibsteds oppkjøp av Nettbil.

Skal godkjenne ny kjøper

Varselet fra Konkurransetilsynet om stans i Schibsteds oppkjøp av Nettbil kom 30. september. Flere sentrale aktører i bilbransjen var ikke overrasket over Konkurransetilsynets konklusjon.

- Enkeltaktører i digitale markeder kan fort opparbeide seg svært høye markedsandeler, slik Schibsted har oppnådd gjennom Finn, sier avdelingsdirektør Gjermund Nese i Konkurransetilsynet.

- Dersom etablerte store aktører tillates å kjøpe utfordrerne sine vil dette kunne redusere konkurransen, selv om selskapet som kjøpes er relativt lite på oppkjøpstidspunktet, sier Nese.

Konkurransetilsynets vedtak innebærer at Schibsted må selge sine aksjer i Nettbil til en "uavhengig og egnet kjøper". Kjøperen av aksjene skal godkjennes av Konkurransetilsynet.

Ifølge tilsynet kan vedtaket påklages innen seks uker.

Vil trolig påklage

- Vi er selvfølgelig skuffet, fordi vi mener dette vedtaket er feil, sier Atle Lessum, kommunikasjonsdirektør i Schibsted til Bilbransje24.

- Som i sånne prosesser må vi lese vedtaket grundig, men det er ingen grunn til å tro noe annet enn at vi vil klage på dette innen fristens utløp, sier Lessum.

- Schibsted mener dette ikke vil ha konkurranseskadelige virkninger. Snarere tvert i mot vil det ha en positiv effekt på Nettbils utvikling og bruktbilhandel generelt, sier han.